Property Transfers:
11/27/13, Pierson Lumber Company to Charles & Susan Nachman, Henry District 65.5 Acres
11/27/13, Sara Stewart to Eric Ramsey, Otter District .65 Acres

Civil Suits – Circuit Court:
11/19/13, Discover Bank vs. Joseph Hanson
11/19/13, Daniel Woods vs. Tom’s Collision
12/2/13, Jeanie Nottingham vs. Primary Care

Civil Suits – Magistrate Court:
11/20/13, Vincent King vs. Timothy Samples
11/15/13, Patricia Haynes vs. Amanda Ferrebee
11/19/13, Clay County Bank vs. John B. Sears, Jr.
11/22/13, King’s Trucker & Wrecker Service vs. Jerry Roat
11/22/13, King’s Trucker & Wrecker Service vs. Eric Holcomb
11/22/13, King’s Trucker & Wrecker Service vs. Hortence Schoonover
11/22/13, The Parts Store vs. G&M Auto Repair
11/22/13, The Parts Store vs. R&N Timber Service
12/3/13, Frances Kay Martin vs. Josh & Marie Black
12/4/13, Mamsi Life & Health Insurance vs. Barbara Schamberger
12/4/13, Amanda Ferrebee vs. Adrian Thompson
12/6/13, Ruth Ward vs. Joanna Nine

Divorces:
11/4/13, Joyce Hanshaw, 46 from Okey Larch, 52
11/8/13, Deloris A. Tanner, 49 from Donald Mollohan, 56
11/8/13, Carlyle Walker, 69 from Shirley Baird, 69
11/8/13, Amy Workman, 27 from Sean Gills, 31
11/26/13, Catherine Williams, 64 from James Knotts, 63
11/26/13, Aaron Taylor, 36 from Jeanna Dozer, 49
11/27/13, Christina McKinney, 37 from Aaron Belt, 38

Hearing Schedule for Magistrate Jeff Boggs – December 12, 2013
12:00, Ellis vs. Trina Morris

Hearing Schedule for Magistrate Jeff Boggs – December 12, 2013
1:00 pm, Simms vs. Michael Whitman
1:00 pm, Davis vs. Joseph Cummings
1:00 pm, Davis vs. Fabian Severance
1:00 pm, Belt vs. Donald Taylor
1:00 pm, Ellis vs. Larry Patton
2:00 pm, Young vs. Lloyd Rapp
2:00 pm, Young vs. Willard Burdette
2:00 pm, Young vs. Derek Glasser
2:00 pm, Smith vs. Steven Osborne
2:00 pm, Belt vs. John Hively
3:00 pm, Green vs. George Eagle
3:00 pm, Hunt vs. Victor Jarvis
3:00 pm, Smith vs. James Schoonover
3:00 pm, Belt vs. John Rose

Hearing Schedule for Magistrate Mike King – December 12, 2013
9:45 am, Belt vs. Phillip Stone
10:00 am, Belt vs. William Taylor
10:00 am, Belt vs. Danny Brown
10:15 am, Ellis vs. Robert Rose
10:30 am, Smith vs. Clarence Stone Jr.
10:45 am, Smith vs. Jason Jarvis
10:45 am, Smith vs. Harlan Taylor
11:00 am, Ellis vs. Jackie Ramsey
11:15 am, Ellis vs. Jonathan Morton
11:15 am, State vs. Kimberly Saul
11:45 am, State vs. Jody Thomas
1:00 pm, State vs. Nathan Haynie
1:00 pm, Ellis vs. Carmelia Bishop
1:00 pm, Ellis vs. Rick Bishop
1:30 pm, Belt vs. Michael Lanham
1:30 pm, Young vs. Lyndon Metheney
1:45 pm, Ellis vs. Michael Morris
2:00 pm, Young vs. Scott Carper
2:00 pm, Young vs. David Pauley, Jr.
2:15 pm, Young vs. John McGee
2:30 pm, Young vs. Lane Sizemore
2:45 pm, Young vs. Sherry Phillips
3:00 pm, Armentrout vs. Gary Harman
3:15 pm, Clendenin vs. Roy Matheney
3:30 pm, Brown vs. Steven Koch